Skip Navigation

Cougars Athletics

Chesapeake High School

.

Cougars Athletics

Chesapeake High School

Cougars Athletics

Chesapeake High School

Team News.

Team News

3 weeks ago @ 5:28PM

Inter-County Meet #1 Results

Licensed to Chesapeake High School - MD

                                     HY-TEK's Meet Manager 3/27/2018 08:23 PM

                    AACPS Inter-County Meet #1 - 3/26/2018                    

                                  Southern HS                                  

                                    Results                                   

 

Event 1  Girls 4x800 Meter Relay

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

Finals

  1 Arundel High School  'A'                         10:27.27   10:32.00   10  

  2 Chesapeake High School-AA  'A'                   10:50.00   11:13.30    8  

  3 Arundel High School  'B'                         11:00.70  x11:16.30 

  4 Northeast Senior High School  'A'                           11:55.80    6  

  5 Chesapeake High School-AA  'B'                             x11:58.30 

  6 Severna Park High School  'A'                               12:32.20    5  

  7 Chesapeake Science Point  'A'                               13:40.20    4  

 

Event 2  Boys 4x800 Meter Relay

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Arundel High School  'A'                        8:45.11 9:06.10   2   10  

  2 Northeast Senior High School  'A'               8:39.06 9:18.20   2    8  

  3 Arundel High School  'B'                        9:20.10 x9:44.60   2

  4 Chesapeake High School-AA  'A'                  9:15.00 9:49.80   2    6  

  5 North County High School  'A'                   10:00.0010:00.10   2   5  

  6 Northeast Senior High School  'B'                        x10:03.70   1

  7 Severna Park High School  'A'                           10:04.40   1   4  

  8 Southern (Aa) High School  'A'                          10:05.30   2   3  

  9 Chesapeake Science Point  'A'                           10:16.30   1   2  

 10 Severna Park High School  'C'                              x10:49.00   1

 11 Chesapeake Science Point  'B'                              x11:03.20   1

 12 Chesapeake High School-AA  'B'                   11:00.00  x11:11.40   2

 13 Chesapeake Science Point  'C'                              x11:29.60   1

 14 Chesapeake High School-AA  'C'                             x12:45.60   2

 -- Meade High School  'A'                                            DQ   1

 -- North County High School  'B'                    11:00.00         DQ   2

 -- Meade High School  'B'                                            DQ   1

 

Event 3  Girls 100 Meter Hurdles

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Adams, Sarah                 Severna Park        17.28      17.40   6  10  

  2 williams, jordyn             Arundel High        17.50      17.60   6   8  

  3 barnes, sydney               Arundel High        18.06      17.80   6   6  

  4 Roes, Joy                    Chesapeake S        18.37   18.70   6   4.50

  4 Smith, Amaya                 Southern (Aa        19.37   18.70   5   4.50

  6 Greer, Excellanxt            Meade High S                   18.80   4   3   

  7 Davidson, Shania             Meade High S                   19.60   2   2  

  8 watts, brooke                Arundel High                   19.70   2   1  

  9 Knapp, Lily                  Severna Park                      20.10   1

 10 lincoln, lianna              Arundel High           20.88     x20.40   5

 11 Brown, Ayanna                Meade High S                      20.70   3

 12 Williams, Jeana              Meade High S                     x20.90   1

 13 Benavidez, Ashley            Chesapeake H                      21.20   1

 14 Clay, Meredith               Southern (Aa                      21.50   4

 15 Sims, Saniyah                Southern (Aa                      21.60   2

 16 Broadwater, Georgia          Southern (Aa                     x21.80   2

 17 Higgins, Gabi                Severna Park           20.00      21.90   5

 18 Augustin, Nina               Meade High S                     x22.10   3

 19 Sampson, Gen                 Severna Park                     x22.40   2

 20 Antinucci, Molly             Severna Park                     x22.60   3

 21 Duvall, Audrey               Severna Park                     x25.30   4

 -- Smith, Chyann                Meade High S           15.31         DQ   6

 

Event 4  Boys 110 Meter Hurdles

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Davis, Jaylin                Meade High S        17.17      16.20   4  10  

  2 Holler, Robert               Arundel High        16.10      18.20   4   8  

  3 watts, parker                Arundel High        17.86      19.20   4   6  

  4 Ford, Brandon                Chesapeake S        19.92      19.80   3   5  

  5 Hill, Brandon                Chesapeake S        19.66      20.20   3   4  

  6 Jennings, Jeremiah           Severna Park                21.60   2   2.50

  6 locklear, gionnie            Arundel High                21.60   1   2.50

  8 McLean, Adam                 Severna Park                   21.80   2   1  

  9 Savage, Richard              Meade High S                      21.90   1

 10 cannon, ashalli              Arundel High                     x22.20   2

 11 Bloom, Lucas                 Severna Park           29.75      22.30   2

 12 Lee, Victor                  Severna Park           24.06     x22.50   2

 13 Monterroso, Isaiah           Chesapeake S                      23.20   1

 

Event 5  Girls 100 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 June, Maya                   Meade High S                  12.60   4  10  

  2 scrivner, abrielle           Arundel High                  13.30   4   8  

  3 Owens, Briel                 Meade High S       13.26      13.60   7   5  

  3 Fahey, Ana                   Chesapeake S       13.18      13.60   7   5  

  3 Smith, Chyann                Meade High S       12.00      13.60   7   5  

  6 Duncan, Angelois             Meade High S       13.69     x13.80   7

  6 Harris, Jada                 Chesapeake S                  13.80   1   3  

  8 smith, christal              Arundel High       13.74      14.00   6   2  

  9 togba, ayana                 Arundel High               14.20   2   0.50

  9 Puleo, Emma                  Southern (Aa    13.16      14.20   7   0.50

 11 Morris, Rayana               Meade High S           13.82     x14.30   6

 12 harris, whitney              Arundel High           14.69     x14.50   6

 12 bowdry, mondreianna          Arundel High           13.74     x14.50   6

 14 Dixon, Rachel                Arundel High                     x14.70   3

 14 Donohue, Jenna               Northeast Se                      14.70   4

 16 Jordan, Timeya               Chesapeake H                      14.80   2

 17 Cremmins, Rebecca            Severna Park           15.30      14.90   5

 17 Grady, Jazney                Chesapeake H           14.06      14.90   6

 19 Wilkes, Alyssa               Chesapeake H                      15.60   4

 19 Smith-Croston, Nonya         Northeast Se                      15.60   3

 21 Karki, Prakriti              Northeast Se                      15.80   4

 22 Armstead, Nya                North County                      15.90   2

 22 Laughlin, Quincy             Severna Park           15.64      15.90   5

 24 Bast, Megan                  Severna Park           17.00      16.10   5

 25 Ellis, Jade                  Chesapeake H                     x16.30   3

 26 Gaba, Zohra                  North County                      16.40   1

 26 Hilbert, Marie               Severna Park           17.50     x16.40   5

 28 Gillin, Maddy                Severna Park           15.90     x16.50   5

 29 Echano, Nerie Joy            North County                      18.70   3

 30 Figlia, Mayumi               Northeast Se                     x19.10   1

 31 Richards, Haley              Northeast Se                     x19.30   2

 -- Bouadjemi, Nayla             North County                         DQ   1

 -- Findley, Lauren              Southern (Aa           14.59         DQ   6

 -- Lozano, Lluvia               Southern (Aa                         DQ   4

 -- Jackson, Ashley              North County                         DQ   3

 -- Broadnax, Ariana             North County                         DQ   2

 -- McNutt, Kalyssa              Severna Park                         DQ   1

 

Event 6  Boys 100 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 corley, derrick              Arundel High       11.13      11.80   7  10  

  2 Ballard, Jaiden              North County       11.47      12.00   7   7  

  2 McNulty, Colby               Chesapeake H       11.86      12.00   7   7  

  4 O'Dell, Ryley                Southern (Aa                  12.10   3   5  

  5 Straughn, Darion             Meade High S                  12.20   3   4  

  6 Okojie, Odion                Meade High S                  12.30   1   2  

  6 Way, Tyelle                  Chesapeake S                  12.30   5   2  

  6 adepoju, temi                Arundel High                  12.30   3   2  

  9 Okojie, Akhere               Meade High S                      12.40   2

  9 davis, kottrell              Arundel High                      12.40   1

 11 kidwell, kyle                Arundel High                     x12.60   4

 11 Parker, Cole                 Chesapeake S                      12.60   1

 11 Frank-Warren, Kaleb          Southern (Aa           12.16      12.60   6

 14 Bramble, Gavin               Severna Park                      13.10   2

 15 Charles, Jonah               Severna Park           13.05      13.20   6

 15 Roberts, Jaden               Northeast Se                      13.20   4

 17 Diallo, Ibrahim              Meade High S           11.44     x13.30   7

 18 Way, Marques                 Chesapeake S                      13.40   2

 19 Dearing, Jack                Severna Park                      13.60   5

 19 Lind, Daniel                 Southern (Aa                      13.60   5

 21 Jordan, Brandon              Northeast Se                      13.80   5

 21 Mattis, Corey                Northeast Se                      13.80   3

 23 Macon, Myles                 Northeast Se                     x14.10   2

 24 Hughes, Amani                Northeast Se                     x14.20   3

 25 Owens, Robert                Chesapeake S                     x14.30   5

 26 Burke, Bryce                 Severna Park                     x14.40   1

 26 Bollinger, Ethan             North County                      14.40   2

 28 Kent, Stanley                North County                      14.60   5

 29 Sachdev, Mehl                Severna Park           14.90     x15.10   6

 30 ilupeju, ali                 Arundel High           11.20     x17.20   7

 -- Carney, George               Southern (Aa           13.61         DQ   6

 -- Perez, Oscar                 Southern (Aa                         DQ   2

 

Event 7  Girls 1600 Meter Run

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Hall, Alexis                 Southern (Aa     5:41.76    5:40.50   2  10  

  2 Aguilar, Lauren              Severna Park     5:42.24    5:40.80   2   8  

  3 Dowdell, Bella               Severna Park     6:07.72    5:54.50   2   6  

  4 Cambon, Grace                Severna Park     5:52.58    5:58.40   2   5  

  5 Dinunzio, Marisa             Severna Park     6:12.77   x5:58.60   2

  6 torres, niya                 Arundel High                6:08.20   1   4  

  7 Dove, Madeline               Southern (Aa                6:09.20   1   3  

  8 Johnson, Sarah               Severna Park     6:15.00   x6:20.80   2

  9 Evans, Leah                  Chesapeake H     6:10.29    6:23.30   2   2  

 10 weyand, isabella             Arundel High     6:22.00    6:28.30   2   1  

 11 Davis, Kelsi                 Chesapeake H         6:27.00    6:29.30   1

 12 Sattler, Jenna               Chesapeake H         6:23.58    6:29.40   2

 13 Kellett, Athea               Chesapeake H         6:13.73   x6:34.90   2

 14 Fulwiler, Piper              North County                    6:46.70   1

 15 holland, amira               Arundel High                    6:54.20   1

 16 Khan, Sabina                 Severna Park         6:45.00   x6:54.60   1

 -- Lewis, Natalie               North County                         DQ   1

 

Event 8  Boys 1600 Meter Run

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Kiser, John                  Severna Park      4:45.00    4:47.80   3  10  

  2 Bivens, Garrett              Chesapeake H      4:56.00    5:01.00   3   8  

  3 Keeler, Sam                  Severna Park      5:15.69    5:01.90   3   6  

  4 binkley, ethan               Arundel High                 5:02.30   1   5  

  5 Mercado, Josh                Severna Park      4:54.00    5:02.70   3   4  

  6 Roe, Isaac                   Severna Park      5:12.69   x5:05.20   3

  7 Massey, Robert               Northeast Se      5:04.35    5:05.80   3   3   

  8 Whiteman, Noah               Northeast Se      5:06.51    5:16.90   3   2  

  9 Adams, Samuel                Chesapeake H      5:25.00    5:17.30   2   1  

 10 Prezus, Gabriel              North County         5:40.00    5:17.50   2

 11 Jimenez, Luke                Southern (Aa         5:14.75    5:19.40   3

 12 stewart, connor              Arundel High         5:37.78    5:20.80   2

 13 McConnell, Conlan            Severna Park         5:15.00   x5:21.40   3

 14 O'Neill, Connor              Severna Park         5:15.00   x5:24.80   3

 15 Harrod, Anthony              Chesapeake S                    5:30.40   1

 16 Williams, Jack               North County         5:35.00    5:43.00   2

 17 Cofield, Isaiah              Chesapeake S         5:23.46    5:44.50   2

 18 Asfaw, Bereket               North County         5:25.00    5:46.70   2

 19 Wolfe, Connor                Chesapeake H         6:15.90    5:55.40   1

 20 Diddlemeyer, Ethan           Northeast Se         5:38.67    5:55.60   2

 21 Freeman, Nathanael           Chesapeake H         5:55.00   x5:56.80   2

 22 Koch, Nolan                  Chesapeake H         5:57.38   x5:59.60   2

 23 Bates, Brian                 Chesapeake S         6:14.63    6:12.50   1

 24 Schiavo, Connor              Northeast Se                   x6:20.70   1

 25 Fogarty, Zachary             Northeast Se         6:21.50   x6:23.50   1

 26 Woods, Ryan                  Meade High S                    7:33.10   1

 27 Hamilton, Collin             Chesapeake S                   x7:33.40   1

 

Event 9  Girls 4x200 Meter Relay

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Meade High School  'A'                                   1:53.20   1  10  

  2 Chesapeake Science Point  'A'                            1:56.80   3   8  

  3 Arundel High School  'C'                      2:10.44    1:57.40   3   6  

  4 Chesapeake High School-AA  'A'                           1:58.80   1   5  

  5 Severna Park High School  'A'                 1:58.00    1:59.80   4   4  

  6 Arundel High School  'A'                      2:06.09   x1:59.90   3

  6 Northeast Senior High School  'A'                        1:59.90   2   3  

  8 Severna Park High School  'C'                               x2:07.90   2

  9 North County High School  'B'                 2:15.00    2:08.10   3   2  

 10 Chesapeake High School-AA  'B'                              x2:10.10   2

 11 Chesapeake High School-AA  'C'                              x2:22.80   2

 -- Southern (Aa) High School  'B'                    2:05.00         DQ   4

 -- Severna Park High School  'B'                     2:05.00         DQ   4

 -- North County High School  'C'                     2:30.00         DQ   3

 -- Arundel High School  'B'                          1:55.98         DQ   4

 -- Southern (Aa) High School  'A'                    1:58.00         DQ   4

 

Event 10  Boys 4x200 Meter Relay

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Northeast Senior High School  'A'             1:29.81    1:34.00   3  10  

  2 Southern (Aa) High School  'A'                           1:36.70   2   8  

  3 Arundel High School  'A'                      1:35.35    1:37.40   3   6  

  4 Chesapeake High School-AA  'A'                           1:39.40   2   5  

  5 Severna Park High School  'A'                 1:41.00    1:41.70   3   4  

  6 Arundel High School  'B'                      1:40.89   x1:42.20   3

  7 Northeast Senior High School  'B'                       x1:42.80   1

  8 Severna Park High School  'B'                 1:49.00   x1:43.90   3

  9 Chesapeake Science Point  'B'                            1:46.10   1   3  

 10 Severna Park High School  'C'                               x1:50.10   1

 -- Meade High School  'B'                                            DQ   2

 -- North County High School  'A'                     1:40.00         DQ   3

 -- Chesapeake Science Point  'A'                                     DQ   1

 -- Meade High School  'A'                                            DQ   1

 

Event 11  Girls 400 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Leo, Samantha                Chesapeake H                1:04.20   4  10  

  2 Hulbert, Erin                Chesapeake H     1:02.26    1:05.10   7   8  

  3 Sloat, Micayla               Severna Park     1:05.83    1:05.60   7   6  

  4 Keller, Allison              Arundel High     1:04.75    1:06.20   7   5  

  5 Johnson, Ayanna              North County     1:10.95    1:06.70   6   4  

  6 harris, kalia                Arundel High                1:07.70   5   3  

  7 Chew, Ashley                 Chesapeake H     1:05.75    1:08.50   7   2  

  8 Mitchell, Alexandra          Arundel High                1:08.90   3   1  

  9 Lucas, Asia                  North County         1:12.86    1:09.00   6

 10 Beatty, Kylie                Chesapeake H         1:08.13   x1:09.60   7

 11 reed, katie                  Arundel High                   x1:10.00   3

 12 Blundell, Marley             Southern (Aa                    1:10.40   4

 13 Fleig, Rachel                Chesapeake H         1:11.70   x1:10.70   6

 14 Hollis, Jasmine              Meade High S                    1:11.00   3

 15 Wilbourne, Riley             Severna Park         1:15.00    1:11.70   5

 16 Mierzeski, Alayna            Northeast Se                    1:13.20   2

 17 Whiteman, Grace              Northeast Se         1:18.86    1:13.80   5

 18 Grimes, Kayleigh             Southern (Aa                    1:13.90   3

 19 Crehan, Tierney              Arundel High         1:10.89   x1:14.00   6

 20 Witles, Susanna              Chesapeake H         1:10.72   x1:14.30   6

 21 Bast, Megan                  Severna Park         1:13.00    1:15.10   6

 22 Cropper, Isabella            Severna Park                   x1:18.00   1

 23 Gillin, Maddy                Severna Park                   x1:19.70   2

 24 McKee, Heather               Southern (Aa                    1:20.70   1

 25 Smith, Sarah                 Southern (Aa                   x1:21.50   3

 26 Murphy, Caitlin              Severna Park                   x1:22.40   4

 27 Clark, Emma                  Southern (Aa                   x1:22.80   1

 28 Karki, Prakriti              Northeast Se                    1:23.90   4

 -- Johnson, De'Asia             North County                         DQ   4

 -- Renner, Theresah             Meade High S                         DQ   5

 

Event 12  Boys 400 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Willie, Ryan                 North County                  53.01   6  10  

  2 Cooper, Logan                Chesapeake H       54.63      55.20   6   8  

  3 jazzaa, taha                 Arundel High       59.80      55.40   5   6  

  4 Guy, Isaiah                  Meade High S       59.44      56.20   5   5  

  5 Matthews, Dupri              North County       59.00      56.50   5   4  

  6 Warner, Donell               North County       59.00      57.90   6   3  

  7 Haylock, Nicholas            Meade High S                  58.01   3   2  

  8 Adebayo, Oluwafunsho Geo     Meade High S                  59.50   3   1  

  9 Silver, Kyle                 North County                     x59.80   5

  9 Hemming, Taj                 Meade High S                     x59.80   1

 11 Vincent, Luke                Severna Park           57.83    1:00.10   6

 12 Voorhees, Jacob              Southern (Aa                    1:01.10   2

 13 Ackerman, Callum             Severna Park         1:05.00    1:01.50   5

 14 Macon, Myles                 Northeast Se                    1:03.10   4

 15 Hendricks, Mark              Southern (Aa                    1:03.60   2

 16 Roberts, Jaden               Northeast Se                    1:03.80   3

 17 Leeds, Colin                 Severna Park         1:06.00    1:04.40   5

 18 frey, connor                 Arundel High                    1:04.70   4

 19 Rosasco, Ryan                Severna Park                   x1:04.80   3

 20 Bowen, Wilson                Southern (Aa                    1:05.30   3

 21 Jordan, Brandon              Northeast Se                    1:08.10   4

 22 Jenson, Jared                North County                   x1:08.60   4

 23 Way, Marques                 Chesapeake S                    1:09.10   4

 24 Burke, Bryce                 Severna Park                   x1:11.20   1

 

Event 13  Girls 3200 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Salkeld, Chloe               Severna Park        13:02.15   12:54.60   10  

  2 Reynolds, Melanie            Severna Park        12:50.00   12:55.50    8  

  3 Brooks, Lindsey              Severna Park        12:50.00   13:10.10    6  

  4 Greger, Nina                 Chesapeake H        12:23.49   13:30.90    5  

  5 Peters, Rachel               Severna Park        12:55.00  x13:39.60 

  6 Brenneman, Stephanie         Severna Park        13:29.51  x13:50.20 

  7 Harrington, Maeve            Severna Park                  x13:53.80 

 

Event 14  Boys 3200 Meter Run

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Engleman, Nick               Severna Park        10:15.00   10:00.87   10  

  2 Lucas, Will                  Southern (Aa        10:09.10   10:04.23    8  

  3 Piotrowski, Tanner           Arundel High        10:41.45   10:20.97    6  

  4 Gelfand, Jake                Severna Park        10:25.00   10:29.11    5  

  5 Davis, Scott                 Severna Park        10:22.89   10:31.58    4  

  6 McBride, Daniel              Severna Park        10:55.10  x10:54.20 

  7 Bansemer, Philip             Severna Park        11:15.00  x11:25.30 

  8 mcdougall, william           Arundel High                   11:38.90    3  

  9 mckenry, travis              Arundel High                   12:04.50    2  

 10 delaney, jack                Arundel High                  x12:17.00 

 11 Starr, Zachary               Chesapeake H        12:13.78   12:33.30    1  

 12 Phelps, Matthew              Chesapeake H        12:25.00   12:36.10 

 -- McAlexander, Eric            Severna Park                         DQ 

 -- Rhodes, Liam                 Chesapeake H        11:44.28         DQ 

 

 

Event 15  Girls 300 Meter Hurdles

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Adams, Sarah                 Severna Park        48.69      48.10   5  10  

  2 barnes, sydney               Arundel High        51.74      49.40   5   8  

  3 williams, jordyn             Arundel High                   52.70   2   6   

  4 watts, brooke                Arundel High                54.10   1   4.50

  4 Smith, Amaya                 Southern (Aa     54.63      54.10   5   4.50

  6 Bouadjemi, Nayla             North County        55.00      54.50   5   2  

  6 Harris, Jada                 Chesapeake S                   54.50   1   2  

  6 Bachmaier, Sydney            Chesapeake H                   54.50   3   2  

  9 Augustin, Nina               Meade High S                      55.40   2

 10 Roes, Joy                    Chesapeake S                      56.50   3

 11 lincoln, lianna              Arundel High           55.15     x56.90   4

 12 Brown, Ayanna                Meade High S                      57.80   2

 13 Greer, Excellanxt            Meade High S                      58.20   3

 14 Sampson, Gen                 Severna Park                      58.40   2

 15 Knapp, Lily                  Severna Park                      59.10   1

 16 Sims, Saniyah                Southern (Aa                      59.40   4

 17 Antinucci, Molly             Severna Park                     x59.60   1

 18 Higgins, Gabi                Severna Park           55.00   x1:00.01   4

 19 Williams, Jeana              Meade High S                   x1:00.50   4

 20 Clay, Meredith               Southern (Aa                    1:02.90   2

 20 Davidson, Shania             Meade High S                   x1:02.90   3

 22 Hill, Lauryn                 Chesapeake H                    1:03.30   3

 23 Benavidez, Ashley            Chesapeake H                   x1:03.80   3

 23 Nettleton, Abigail           Chesapeake H                    1:03.80   1

 25 Duvall, Audrey               Severna Park                   x1:04.80   1

 26 Broadwater, Georgia          Southern (Aa                   x1:07.70   2

 

Event 16  Boys 300 Meter Hurdles

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Whittington, Jordan          Southern (Aa       44.19      41.90   4  10  

  2 watts, parker                Arundel High       44.59      43.10   4   8  

  3 Way, Tyelle                  Chesapeake S                  46.01   2   6  

  4 hollar, robert               Arundel High                  47.10   3   5  

  5 Jennings, Jeremiah           Severna Park                  47.70   2   4  

  6 Hill, Brandon                Chesapeake S       56.01      49.00   3   3  

  7 Savage, Richard              Meade High S                  50.30   2   2  

  8 Bloom, Lucas                 Severna Park       51.28      52.10   3   1  

  9 cannon, ashalli              Arundel High                      52.40   1

 10 Ford, Brandon                Chesapeake S           51.43      52.90   3

 11 McLean, Adam                 Severna Park                      53.80   1

 12 Kent, Stanley                North County                      55.10   3

 13 Obana, Zig                   Chesapeake S                     x57.30   2

 14 Lee, Victor                  Severna Park           57.77     x58.50   3

 

 

Event 17  Girls 200 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 June, Maya                   Meade High S       26.33      26.90   8  10  

  2 togba, sumaya                Arundel High                  27.50   4   8  

  3 smith, christal              Arundel High       28.57      28.30   8   6  

  4 peterson, paige              Arundel High                  29.01   3   5  

  5 Waters, Jayona               North County       27.95      29.02   8   4  

  6 Lucas, Asia                  North County       29.22      29.04   7   3  

  7 rodriquez, alondra           Arundel High       28.65     x29.30   8

  8 O'Brien, Kayleigh            Southern (Aa                  30.20   4   2  

  9 Beatty, Kylie                Chesapeake H       29.53      30.30   7   1  

 10 grimm, kaitlynn              Arundel High                     x30.50   2

 11 Gray, Madeleine              Chesapeake H                      30.80   5

 12 Bachmaier, Sydney            Chesapeake H                      31.30   2

 13 Washington, Janayh           Chesapeake S                      31.50   5

 14 Donohue, Jenna               Northeast Se                      31.70   4

 14 Smith-Croston, Nonya         Northeast Se                      31.70   6

 16 Lance, Gaia                  Meade High S                      31.80   5

 17 Mills, Grace                 Severna Park           37.00      32.05   6

 18 Wilkins, Carlie              Chesapeake H                     x32.30   1

 18 Rios, Nalani                 Severna Park                      32.30   5

 20 Jackson, Ashley              North County                      32.50   5

 21 Moulsdale, Megan             Severna Park           36.00      32.60   6

 22 Murphy, Miranda              Severna Park           37.00     x32.80   6

 23 Mollick, Abby                Chesapeake H                     x32.90   1

 24 Ruiz, Niva                   Chesapeake S                      33.01   5

 25 Mcneilly, Holly              Severna Park           36.00     x33.20   7

 26 Armstead, Nya                North County                     x33.90   3

 27 Broadnax, Ariana             North County                     x34.10   4

 28 Karki, Prakriti              Northeast Se                      34.30   2

 29 Johnson, De'Asia             North County                     x34.80   2

 30 Clark, Emma                  Southern (Aa                      35.30   1

 31 Godwin, Dream                Chesapeake S                      35.50   4

 32 Hilbert, Marie               Severna Park                     x35.70   6

 33 Lozano, Lluvia               Southern (Aa                      36.80   4

 34 Figlia, Mayumi               Northeast Se                     x39.40   6

 35 Richards, Haley              Northeast Se                     x40.60   3

 36 Renner, Theresah             Meade High S                      42.90   3

 

Event 18  Boys 200 Meter Dash

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Evbuomwan, Efosa             Meade High S                  23.20   6  10  

  2 blackwell, ja-air            Arundel High                  24.40   6   8  

  3 jazzaa, taha                 Arundel High       25.13      24.50   8   6  

  4 juste-cooke, jahari          Arundel High                  24.60   2   5  

  5 Oliver, Deirre               Meade High S               24.80   4   3.50

  5 Weinstein, Andrew            Severna Park               24.80   1   3.50

  7 Matthews, Dupri              North County               25.03   2   2  

  8 Warner, Donell               North County               25.10   4   1  

  9 Perez, Oscar                 Southern (Aa                      25.20   5

 10 Kent, Aaron                  Severna Park                      25.30   3

 11 Harvey, Kaden                Southern (Aa           25.48      25.40   7

 12 Hickman, Jack                Severna Park           25.47      25.70   8

 13 McClain, Carlton             Chesapeake S                      25.90   4

 13 Silver, Kyle                 North County                      25.90   6

 15 Vincent, Luke                Severna Park                     x26.10   3

 16 Roberts, Jaden               Northeast Se                      26.30   3

 17 Macon, Myles                 Northeast Se                      26.70   1

 18 Mattis, Corey                Northeast Se                      27.30   6

 19 Rosasco, Ryan                Severna Park                     x27.80   5

 20 Gadsden, Tyler               North County           28.10     x27.90   7

 21 Lind, Daniel                 Southern (Aa                      28.60   5

 22 Jordan, Brandon              Northeast Se                     x28.70   3

 22 Carney, George               Southern (Aa           27.35     x28.70   7

 24 Bollinger, Ethan             North County                     x29.20   6

 25 Shay, Samuel                 Southern (Aa                     x29.30   3

 26 Wiestruck, Chase             Chesapeake H           29.50      29.40   7

 27 Owens, Robert                Chesapeake S                      29.60   2

 28 Way, Marques                 Chesapeake S                      29.80   4

 29 Martinez, Anthony            Chesapeake H                      32.02   3

 30 Sandusky, Craig              Chesapeake H                      38.30   2

 

Event 19  Girls 800 Meter Run

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Krcik, Arianna               Northeast Se     2:40.12    2:32.70   3  10  

  2 Dutton, Sophia               Severna Park     2:50.00    2:33.10   3   8  

  3 Aguilar, Lauren              Severna Park     2:37.66    2:39.60   3   6  

  4 Frechtel, Mason              Chesapeake H     2:39.65    2:49.70   3   5  

  5 McDonnell, Brianna           Arundel High     2:40.82    2:49.90   3   4  

  6 Clifford, Trinity            Severna Park              2:55.90   1   2.50

  6 Fulwiler, Piper              North County              2:55.90   1   2.50

  8 weyand, isabella             Arundel High     2:56.27    2:56.40   3   1  

  9 Lewis, Natalie               North County                    2:57.70   2

 10 Hall, Allyson                Chesapeake H         2:42.51    2:58.00   3

 11 Whiteman, Grace              Northeast Se         2:46.36    2:58.40   3

 12 holland, amira               Arundel High                    3:02.60   1

 13 Moore, Emma                  Severna Park                   x3:03.00   1

 14 Mierzeski, Alayna            Northeast Se                    3:04.60   2

 15 Barnett, Alexandrea          Northeast Se         3:09.32   x3:05.50   2

 16 Harrington, Maeve            Severna Park         2:54.39   x3:06.40   3

 17 Krejci, Sophie               Severna Park                   x3:06.50   1

 18 Jewell, Lillie               Northeast Se                   x3:07.40   1

 19 Smalls, Sierra               Northeast Se                   x3:08.20   2

 20 Estrella, Dafne              Southern (Aa                    3:09.90   1

 21 Bates, Bria                  Chesapeake S         3:10.64    3:16.10   2

 22 Schweitzer, Rachel           Chesapeake H         3:25.00    3:20.70   2

 23 Newsom, Kaitlyn              Chesapeake H         3:25.00   x3:22.20   2

 24 Vo, Amy                      Chesapeake S                    3:40.00   1

 25 Torres, Citlali              Chesapeake S                    3:41.00   1

 

Event 20  Boys 800 Meter Run

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Lee, Logan                   Severna Park      2:14.40    2:13.20   3  10  

  2 Mullaney, Collin             Severna Park      2:17.44    2:13.40   3   8  

  3 Mercado, Josh                Severna Park                 2:16.30   3   6  

  4 Chaisson, Matt               Severna Park      2:23.42   x2:17.00   3

  5 Sloat, Carson                Severna Park      2:18.00   x2:18.20   3

  6 Jimenez, Luke                Southern (Aa      2:22.91    2:20.50   3   5  

  7 Massey, Robert               Northeast Se      2:33.25    2:20.80   3   4  

  8 Shanahan, Samuel             Chesapeake H      2:40.00    2:23.40   2   3  

  9 Saenz, Daniel                Severna Park                 x2:24.40   3

 10 Whiteman, Noah               Northeast Se      2:25.54    2:25.40   3   2  

 11 Ukpelegbu, Raphael           Meade High S      2:51.35    2:27.60   1   1  

 12 Keffalas, Dominic            Northeast Se         2:17.87    2:28.80   3

 13 Haloskey, Jacob              Chesapeake H         2:42.00    2:30.30   2

 14 Hall, Tejahn                 Meade High S                    2:30.50   1

 15 mckenry, travis              Arundel High         2:39.92    2:31.30   2

 16 wirt, tim                    Arundel High                    2:34.60   1

 17 Burke, Collin                Southern (Aa                    2:36.00   1

 18 Ashe, Jacob                  Northeast Se         2:41.27   x2:37.70   2

 19 Jarrell, Matthew             Chesapeake H         2:45.00    2:38.60   2

 20 frey, connor                 Arundel High                    2:41.80   1

 21 Diddlemeyer, Ethan           Northeast Se         2:35.37   x2:43.40   2

 22 Schiavo, Connor              Northeast Se                   x2:44.40   1

 23 Thomas, Jaiden               Meade High S                    2:45.70   1

 24 Diaz, Derek                  Chesapeake H         2:47.00   x2:45.80   1

 25 Zenker, Bradley              Chesapeake H         2:42.00   x2:47.40   2

 26 Bates, Brian                 Chesapeake S         2:41.95    2:48.20   2

 27 Gerhardt, Carter             North County         2:35.00    2:52.80   2

 28 Knox, Zachary                North County         2:39.00    2:54.30   2

 29 Dunphy, Aiden                North County         2:37.00    2:59.30   2

 30 Atkinson, Tyler              North County         2:41.00   x3:03.60   2

 31 Davis, Luke                  North County         2:40.00   x3:31.80   2

 

Event 21  Girls 4x100 Meter Relay

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 North County High School  'A'                   54.00      54.30   3  10  

  2 Arundel High School  'A'                        52.01      54.70   3   8  

  3 Arundel High School  'B'                        55.01     x54.80   3

  4 Chesapeake Science Point  'A'                              55.80   1   6  

  5 Southern (Aa) High School  'A'                  59.00      56.50   3   5  

  6 Severna Park High School  'A'                   58.00      56.70   3   4  

  7 Southern (Aa) High School  'B'                  54.00     x58.10   3

  8 Severna Park High School  'B'                   1:03.00   x1:00.50   2

  9 Severna Park High School  'C'                               x1:01.40   2

 10 Chesapeake High School-AA  'B'                           1:01.60   2   3  

 11 Chesapeake High School-AA  'A'                              x1:03.60   1

 12 North County High School  'B'                       59.00   x1:03.70   2

 

Event 22  Boys 4x100 Meter Relay

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Northeast Senior High School  'A'                44.70      45.20   3  10  

  2 Arundel High School  'A'                         44.10      46.30   3   8  

  3 Arundel High School  'B'                         46.10     x46.90   3

  4 Severna Park High School  'A'                    48.00      49.10   3   6  

  5 Chesapeake Science Point  'A'                               49.60   1   5  

  6 Chesapeake Science Point  'B'                               x50.90   1

  6 Chesapeake High School-AA  'A'                              50.90   2   4  

  8 North County High School  'A'                   47.00      51.00   3   3  

  9 Severna Park High School  'B'                     53.00     x51.40   2

 10 Severna Park High School  'C'                                 x52.70   2

 -- Northeast Senior High School  'B'                                 DQ   2

 

Event 23  Girls 4x400 Meter Relay

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Arundel High School  'A'                       4:41.09    4:27.60   2  10  

  2 Arundel High School  'C'                       5:15.06   x4:46.30   2

  3 Arundel High School  'B'                       5:09.98   x4:47.00   2

  4 Severna Park High School  'B'                  4:50.00    4:47.80   2   8  

  5 Northeast Senior High School  'A'                         4:53.40   1   6  

  6 Southern (Aa) High School  'B'                            4:56.70   1   5  

  7 Severna Park High School  'A'                  4:40.00   x4:57.30   2

  8 Chesapeake High School-AA  'A'                            5:01.00   1   4  

  9 Northeast Senior High School  'B'                           x5:23.40   1

 10 Severna Park High School  'C'                               x5:28.00   1

 11 Southern (Aa) High School  'A'                              x5:28.10   1

 

Event 24  Boys 4x400 Meter Relay

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Northeast Senior High School  'A'              3:26.27    3:39.40   2  10  

  2 Southern (Aa) High School  'A'                            3:47.90   2   8  

  3 Meade High School  'A'                                    3:52.20   1   6  

  4 Arundel High School  'B'                       4:10.05    3:55.00   2   5  

  5 Severna Park High School  'B'                             4:03.80   1   4  

  6 Severna Park High School  'A'                  3:57.00   x4:04.80   2

  7 Chesapeake Science Point  'A'                             4:14.30   1   3  

  8 Arundel High School  'A'                          3:47.89   x4:16.50   2

  9 Arundel High School  'C'                          3:52.03   x4:17.10   2

 10 Northeast Senior High School  'B'                           x4:24.70   1

 11 Severna Park High School  'C'                               x4:26.90   1

 12 Chesapeake High School-AA  'A'                            4:33.40   1   2  

 13 Chesapeake Science Point  'B'                               x4:49.80   1

 

Event 25  Girls High Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Leo, Samantha                Chesapeake H                    4-10.00   10  

  2 crenshaw, nina               Arundel High         5-00.00   J4-10.00    8  

  3 watts, brooke                Arundel High                    4-08.00    6  

  4 Hrytsyshyna, Maryia          Chesapeake H                   J4-08.00    5  

  5 estrada, faith               Arundel High                 4-06.00    3.50

  5 Pratt, Raven                 Southern (Aa      4-08.00    4-06.00    3.50

  7 Petersen, Lindsey            Chesapeake H         4-06.00    4-02.00    2  

  8 O'Neill, Elizabeth           Severna Park                   J4-02.00    1  

  9 Drummond, Samantha           Severna Park                    4-00.00 

 10 Kilgore, Emily               Chesapeake H                   x3-10.00 

 10 White, Tamaya                Chesapeake H                   x3-10.00 

 10 Twitty, Ava                  Southern (Aa                    3-10.00 

 -- White, Tamai                 Chesapeake H                         NH 

 

Event 26  Boys High Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 davis, kottrell              Arundel High                    5-08.00   10  

  2 jones, chris                 Arundel High         5-04.00   J5-08.00    8  

  3 Thomas, Keishon              Northeast Se                    5-04.00    6  

  4 hollar, robert               Arundel High         5-00.00    5-02.00    5  

  5 Smoot, Travis                Northeast Se                   J5-02.00    4  

  6 Adebayo, Oluwafunsho Geo     Meade High S                 5-00.00    2.50

  6 Silver, Kyle                 North County                 5-00.00    2.50

  8 Harvey, Aiden                Northeast Se                 4-10.00    0.50

  8 Haylock, Nicholas            Meade High S      5-04.00    4-10.00    0.50

  9 Jones, Adam                  Severna Park         5-02.00   J4-10.00 

  9 Hamlett, Michael             Severna Park                   J4-10.00 

  9 Kent, Stanley                North County                   J4-10.00 

 -- Tyler, Shawn                 Northeast Se                         NH 

 -- Sharp III, Raymond           Northeast Se                         NH 

 

Event 27  Girls Pole Vault

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Adams, Sarah                 Severna Park         9-03.00    9-06.00   10  

  2 DiRienzo, Anna               Severna Park         7-09.00    7-06.00    8  

  3 McKeon, Hannah               Chesapeake H         8-00.00   J7-06.00    6  

  4 Donaghey, Camille            Severna Park         7-00.00    7-00.00    5  

  5 Dove, Madeline               Southern (Aa                    6-06.00    4  

  6 Lenear, Devin                Severna Park         7-00.00   x6-00.00 

  7 harrison, ashley             Arundel High                   J6-00.00    3  

 -- Waters, Jayona               North County         6-06.00         NH 

 -- Popp, Abby                   Severna Park                         NH 

 -- Wyvill, Stephanie            Southern (Aa                         NH 

 -- Clark, Emma                  Southern (Aa                         NH 

 -- Fulwiler, Piper              North County                         NH 

 -- Payne, Alexa                 Severna Park                         NH 

 

Event 28  Boys Pole Vault

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Dearing, Benjamin            Severna Park        11-02.00   10-06.00   10  

  2 Ondrusek, Max                Southern (Aa        11-00.00   10-00.00    8  

  3 Smith, Jacob                 Southern (Aa      8-03.00    8-06.00    5.50

  3 Tagle, Matthew               Severna Park      6-06.00    8-06.00    5.50

 -- Jenson, Jared                North County                         NH 

 -- Whiteman, Noah               Northeast Se                         NH 

 -- Carney, George               Southern (Aa                         NH 

 -- Brennan, Shane               North County                         NH 

 -- Gargano, Thomas              Northeast Se                         NH 

 -- Doyle, Matthew               Northeast Se                         NH 

 

Event 29  Girls Long Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Hall, Kyla                   Arundel High        16-00.50   14-06.25   10  

  2 Diggs, Jazmine               Chesapeake S        14-06.00   14-02.50    8  

  3 harris, kalia                Arundel High        12-04.75   14-00.00    6  

  4 Chew, Ashley                 Chesapeake H        14-11.75   13-09.00    5  

  5 bowdry, mondreianna          Arundel High                   13-07.00    4  

  6 Smith, Amaya                 Southern (Aa        13-01.50   12-07.50    3  

  7 O'Neill, Elizabeth           Severna Park         9-11.50   12-02.50    2  

  8 Bachmaier, Sydney            Chesapeake H                   12-01.50    1  

  9 garner, janee                Arundel High                  x11-08.00 

 10 Herard, Leah                 Chesapeake H                   11-05.50 

 11 Ruiz, Niva                   Chesapeake S                   10-06.50 

 -- harris, whitney              Arundel High                       FOUL 

 

Event 30  Boys Long Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 corley, derrick              Arundel High        20-01.75   20-03.50   10  

  2 Joyner, Daishaun             Northeast Se                   19-01.50    8  

  3 jones, chis                  Arundel High                   17-04.00    6  

  4 Oliver, Deirre               Meade High S                  J17-04.00    5  

  5 Warner, Donell               North County                   17-00.50    4  

  6 Harvey, Aiden                Northeast Se                   17-00.00    3  

  7 Dearing, Jack                Severna Park        13-09.50   16-01.25    2  

  8 Shanahan, Samuel             Chesapeake H                   16-00.75    1  

  9 hollar, robert               Arundel High                   15-11.25 

 10 Dorsey, Gregory              Meade High S        17-01.50   15-09.50 

 11 Barlow, Troy                 Severna Park        14-09.00   15-08.00 

 12 Kim, JaeOne                  Chesapeake H        16-04.00   15-04.75 

 13 Hamlett, Michael             Severna Park        16-08.50   14-11.50 

 14 Burkhart, Nicholas           Chesapeake H        16-09.25   13-11.50 

 15 Johnson, Ayo                 Chesapeake S                   13-05.50 

 16 Johnson, Camron              North County        19-02.00   13-03.50 

 17 Sharp III, Raymond           Northeast Se                   13-01.00 

 18 Wiestruck, Chase             Chesapeake H                  x12-10.25 

 19 Petty, Jaleel                Northeast Se                  x12-07.00 

 20 Thomas, Jaiden               Meade High S                   12-06.00 

 21 Patel, Ashay                 Chesapeake S                   11-02.50 

 -- Thomas, Keishon              Northeast Se                       FOUL 

 -- Jones, Adam                  Severna Park        15-03.75       FOUL 

 -- Owens, Robert                Chesapeake S                       FOUL 

 -- Sachdev, Mehl                Severna Park        11-00.75       FOUL 

 -- Smoot, Travis                Northeast Se                       FOUL 

 

Event 31  Girls Triple Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 harris, kalia                Arundel High        29-08.75   30-01.50   10  

  2 williams, jordyn             Arundel High                   29-03.50    8  

  3 barnes, sydney               Arundel High        29-02.00   29-00.50    6  

  4 Pratt, Raven                 Southern (Aa        29-01.00   28-01.00    5  

  5 torres, niya                 Arundel High                  x27-01.25 

  6 Gray, Madeleine              Chesapeake H        25-06.00   26-11.00    4  

  7 Beatty, Kylie                Chesapeake H        28-02.50   26-08.00    3  

  8 elbanjo, mopesola            Arundel High                  x26-07.50 

  9 Hrytsyshyna, Maryia          Chesapeake H                   25-01.50    2  

 10 Fleig, Rachel                Chesapeake H        28-10.50  x24-10.00 

 -- Mollick, Abby                Chesapeake H                       FOUL 

 

Event 32  Boys Triple Jump

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 corley, derrick              Arundel High        43-01.50   39-05.50   10  

  2 Harvey, Kaden                Southern (Aa        39-05.00   39-01.50    8  

  3 Joyner, Daishaun             Northeast Se                   37-06.50    6  

  4 Cooper, Logan                Chesapeake H        37-05.00   35-11.50    5  

  5 Harvey, Aiden                Northeast Se                   31-09.00    4  

  6 Sharp III, Raymond           Northeast Se                   29-03.00    3  

 

Event 33  Girls Discus Throw

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Paulis, Megan                Northeast Se        74-00.50      76-04   10  

  2 Reyes, Kaylee                Severna Park           63-07      71-09    8  

  3 McKnight, Jermetryca         Meade High S        85-06.25      69-05    6  

  4 Lilly, Kaitlynn              Severna Park           93-00      69-03    5  

  5 Dade, Jenna                  Meade High S           71-01      64-09    4  

  6 Parker, Tamera               North County        81-09.50      61-09    3  

  7 Rey, Sarah                   Southern (Aa                      54-07    2  

  8 Baker, Karsin                Chesapeake H                      53-08    1  

  9 Parker, Tierra               North County                      53-00 

 10 Trout, Shianne               Northeast Se           60-08      52-06 

 11 Quick, Savannah              Northeast Se        58-10.50      51-03 

 11 lewis, sherlia               Arundel High                      51-03 

 13 Lurz, Despina                Chesapeake S                      51-01 

 14 Drilling, Hannah             Severna Park                      48-06 

 15 Velasquez, Noelia            Northeast Se        44-06.50     x46-10 

 16 Bowen, Princess              Meade High S                      45-10 

 17 elbanjo, mopesola            Arundel High                      43-00 

 18 Nichols, Halle               Severna Park           54-10     x41-01 

 19 Trout, Darby                 Chesapeake H                      40-02 

 20 Wade, Alexis                 Chesapeake H                      39-06 

 21 Godwin, Dream                Chesapeake S                      39-03 

 22 Lasky, Katlin                Southern (Aa                      39-02 

 23 Hood, Mattie                 Chesapeake H                     x32-11 

 23 Oliver, Allyssa              North County                      32-11 

 25 Williams, DaMiya             Chesapeake H                     x31-09 

 26 peterson, paige              Arundel High                      31-03 

 27 Meyers, Molly                Severna Park                     x27-09 

 28 Brisbane, Amber              Chesapeake H                     x26-09 

 29 Torres, Citlali              Chesapeake S                      23-03 

 -- marierose, navah             Arundel High                       FOUL 

 

Event 34  Boys Discus Throw

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Duffield, Preston            Meade High S          127-00     124-08   10  

  2 Weaver, Eric                 Meade High S          101-00      97-09    8  

  3 Wilford, Cameron             Chesapeake H           91-03      96-00    6  

  4 Evbuomwan, Efosa             Meade High S        28-05.50      95-08    5  

  5 Paul, Uvel                   Meade High S                     x95-03 

  6 Nelson, Max                  Chesapeake S           86-00      89-11    4  

  7 Jennings, Joe                Severna Park        92-00.50      89-09    3  

  8 Cuff, Jacob                  Northeast Se           75-02      87-00    2  

  9 Wilson, Connor               Northeast Se           91-00      82-06    1  

 10 Parker, Brendan              Southern (Aa           67-05      77-05 

 11 Lurz, Dimitros               Chesapeake S                      72-02 

 12 soumah, maxwell              Arundel High                      71-02 

 13 Watson, Kenny                Severna Park           68-03      69-10 

 14 Flynn, Matthew               Northeast Se        58-08.50      67-11 

 14 Lewis-Perez, D'Andre         North County                      67-11 

 16 kittleson, andrew            Arundel High           67-09      64-03 

 17 Lind, Daniel                 Southern (Aa           76-09      62-08 

 18 squires, jacob               Arundel High                      57-07 

 19 Crino, Dominic               Severna Park           59-06      57-05 

 20 keys, spencer                Arundel High                     x57-02 

 21 Volkman, Brennen             Northeast Se                     x55-10 

 22 Johnson, Kevin               Chesapeake H                      52-11 

 23 dixon, dylan                 Arundel High                     x50-01 

 24 Mayr, Nicolas                Northeast Se                     x46-11 

 25 Hamilton, Collin             Chesapeake S                      46-02 

 26 heller, aidan                Arundel High                     x45-00 

 27 DeVoter, Damien              Northeast Se                     x44-11 

 28 Sonner, Marc                 Chesapeake S                     x37-00 

 29 Sonner, John                 Chesapeake S                     x36-02 

 

Event 35  Girls Shot Put

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Lilly, Kaitlynn              Severna Park        28-09.50   28-09.00   10  

  2 Parker, Tamera               North County        30-03.50   27-01.00    8  

  3 Wade, Alexis                 Chesapeake H                   25-10.00    6  

  4 Rey, Sarah                   Southern (Aa                   25-02.50    5  

  5 McKnight, Jermetryca         Meade High S        28-01.00   24-09.00    4  

  6 Drilling, Hannah             Severna Park                   24-01.00    3  

  7 Paulis, Megan                Northeast Se        23-04.00   23-06.00    2  

  8 lewis, sherlia               Arundel High                   23-05.00    1  

  9 Nichols, Halle               Severna Park        21-11.00   23-00.50 

 10 Lurz, Despina                Chesapeake S                   22-08.50 

 10 Reyes, Kaylee                Severna Park        24-10.50  x22-08.50 

 12 Lasky, Katlin                Southern (Aa                   21-09.00 

 13 Baker, Karsin                Chesapeake H                   21-00.00 

 14 Meyers, Molly                Severna Park                  x20-10.00 

 15 Dade, Jenna                  Meade High S        19-08.00   20-05.00 

 16 Parker, Tierra               North County                   19-06.00 

 16 Velasquez, Noelia            Northeast Se        17-02.00   19-06.00 

 18 Bowen, Princess              Meade High S                   19-03.00 

 19 Oliver, Allyssa              North County                   19-02.00 

 19 Trout, Darby                 Chesapeake H                   19-02.00 

 21 peterson, paige              Arundel High                   18-09.00 

 22 Quick, Savannah              Northeast Se        19-02.00   18-06.00 

 23 Brisbane, Amber              Chesapeake H                  x17-07.00 

 24 Grier, Madison               Chesapeake H                  x17-05.50 

 25 Trout, Shianne               Northeast Se        19-00.50  x16-07.00 

 26 Khacho, Jessica              Chesapeake H                  x15-11.50 

 27 Siple, Gabrielle             Chesapeake S        20-04.50   15-09.00 

 

Event 36  Boys Shot Put

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Duffield, Preston            Meade High S        45-08.00   46-10.00   10  

  2 Jennings, Joe                Severna Park        44-11.00   42-10.50    8  

  3 Paul, Uvel                   Meade High S                   42-01.00    6  

  4 Weaver, Eric                 Meade High S        39-04.00  J42-01.00    5  

  5 Parker, Brendan              Southern (Aa        41-10.50   41-09.00    4  

  6 Evbuomwan, Efosa             Meade High S        35-09.00  x38-01.00 

  7 Wilford, Cameron             Chesapeake H        36-08.50   36-05.00    3  

  8 Anderton, Gaege              Southern (Aa        35-04.50   35-08.00    2  

  9 Volkman, Brennen             Northeast Se                   35-03.00    1  

 10 soumah, maxwell              Arundel High                   34-05.00 

 11 Crino, Dominic               Severna Park        31-06.00   34-03.00 

 12 Watson, Kenny                Severna Park        28-03.00   33-08.50 

 13 Lewis-Perez, D'Andre         North County        30-01.00   33-05.50 

 13 Nelson, Max                  Chesapeake S        34-03.50   33-05.50 

 15 Wilson, Connor               Northeast Se        32-03.00   31-00.00 

 16 Cuff, Jacob                  Northeast Se        29-05.00   30-11.00 

 17 Dwonzyk, Jason               Southern (Aa        26-11.00   29-02.00 

 18 keys, spencer                Arundel High                   29-01.00 

 19 clemens, casey               Arundel High                   28-03.50 

 20 Cangson, Jonathan            Northeast Se        28-01.50  x26-05.50 

 21 Lurz, Dimitros               Chesapeake S                   26-04.50 

 22 Lind, Daniel                 Southern (Aa        25-09.00  x26-00.00 

 23 Johnson, Kevin               Chesapeake H                   25-05.50  

 24 heller, aidan                Arundel High                  x24-10.00 

 25 squires, jacob               Arundel High                  x23-06.00 

 26 kittleson, andrew            Arundel High        24-08.00  x22-06.50 

 27 DeVoter, Damien              Northeast Se                  x20-11.00 

 28 Sonner, John                 Chesapeake S                   19-00.50 

 29 Sonner, Marc                 Chesapeake S                  x16-09.00 

 30 Clark, Conner                Northeast Se        30-02.00  x14-11.00 

 

                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored

===============================================================================

    1) Arundel High School     181.50     2) Severna Park High School  158.50

    3) Chesapeake High School-AA  100     4) Meade High School          59  

    5) Southern (AA) High School   57     6) Chesapeake Science Point   40.50

    7) North County High School    38.50  8) Northeast Senior High Sch  37  

 

                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored

===============================================================================

    1) Arundel High School    160.50     2) Severna Park High School  121.50

    3) Meade High School       98.50     4) Northeast Senior High Sch  87.50

    5) Southern (AA) High School   74.50 6) Chesapeake High School-AA  60  

    7) North County High School    41.50 8) Chesapeake Science Point   37  

 


https://chesapeakehighschool.bigteams.com
Advertisement Advertisement